מה לקחת בחשבון כשרוצים אתר חדש - Spring Valley Digital Solutions

מה לקחת בחשבון כשרוצים אתר חדש


הרבה דברים נכתבו ועוד ייכתבו אודות ההבדל האמיתי בין מערכות ניהול תוכן המבוססות על קוד פתוח כמו wordpress, joomla לבין מערכות ניהול תוכן מבוססות קוד סגור כמו :wix, website builders
אז בואו נעשה סדר… היום כל אחד יכול לבנות לעצמו אתר אינטרנט בין אם הוא רוצה להציג את הציורים שהוא עושה בביתו או בין אם הוא מוכר חלקי חילוף לרכבים, וכל זאת בקלות יחסית.
אתרים כמו וויקס מאפשרים לכל משתמש לבנות אתר מבוסס תבנית בתוך דקות ספורות שאף נראה נהדר והכי חשוב בחינם!!

אבל מאחורי ה"חינם" הזה מסתתרים כמה תנאים שבמבט ראשון קשה לשים לב אליהם:

1. כל שינוי עיצובי והוספת קומפוננטים שלא קיימים בתוך התבנית המקורית יהיה קשה עד בלתי אפשרי, מה שמונע מהלקוח להשתמש בעיצובים שלו אשר תואמים באופן מוחלט את קהל היעד שלו והשפה העיצובית של העסק.

2. אחסון האתרים מתבצע על שרתי החברה, שלאדם הפשוט זה אכן פחות רלוונטי, אבל אם ביצועים, קידום אורגני ומגבלות כמות אחסון כן רלוונטיים עבור המשתמש, יש לצפות למינימום ההכרחי באופציות הללו.

3. האתר לעולם לא יהיה "שלך". בוא נניח שהעסק מתפתח וצומח, והגיע הזמן לעבור למערכת קצת יותר מתוחכמת שמבוססת על קהל הלקוחות הקיים של המשתמש, המשתמש לעולם לא יוכל להגיע לקוד המקור של האתר ולעולם לא יוכל למגר מידע ממסדי הנתונים של האתר למערכות אחרות, והכי חשוב במידה והחלטת להפסיק לשלם יום אחד – האתר שלך יעלם כלא היה.

4. האתרים החינמיים מציעים אופציות בתשלום שבדרך כלל יתנו למשתמש יכולות קצת יותר מתקדמות אך המחירים אותם יצטרך המשתמש לשלם לאותם חברות בדרך כלל יהיה גבוה יותר מאשר בניית אתר במערכות קוד פתוח שאולי העלויות הראשוניות שלו יקרות יותר אך עלויות התחזוקה שלו נמוכות באופן משמעותי מאוד.

לעומת זאת במערכות ניהול תוכן (CMS) המבוססות על קוד פתוח, למשתמש יש שליטה מלאה על מסדי הנתונים, על שירות האחסון ועל כלל הקוד של האתר, גם אם המשתמש לא ממש מבין אותו. יש למשתמשים שליטה מלאה על יכולות הקידום האורגני ועל הביצועים של השרת כי הם אלו שבוחרים את השרת שהכי מתאים להם, והכי חשוב, אין עלויות של מנוי חודשי לספק חיצוני!

אז בגדול כמו בכל דבר בחיים צריך לחשוב על הטווח הבינוני והרחוק כשהולכים על בניית אתר.
אם את/ה מעוניין לבנות אתר או אפליקציה וכל מה שהיה כתוב פה נשמע לך מאוד הגיוני אבל לא לגמרי מובן, תרגיש חופשי להתקשר לספרינג וואלי ולהתייעץ, לשאול שאלות, וסתם להבין קצת יותר טוב מה הפתרון האידאלי עבורך.

"מאחורי ה"חינם" מסתתרים תנאים קשוחים שבמבט ראשון קשה מאוד לקלוט "


תפריט נגישות